Controller financiar

Titul ofertei
Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
Splendid Voiaj
Domeniu
Finante/Contabilitate
Tara
Romania
Oras(e)
Navodari, Constanta
Data introducerii
Sam 29, Mai 2010

aplica la acest job

Descrierea firmei

Agentia turoperatoare Splendid Voiaj va lansa in Romania primul portal de rezervari instant availability pentru pachete de vacanta si vacante tailor made, inclusiv bilete de avion, camere de hotel, rent a car sau asigurari. Activitatea se va desfasura aproape exclusiv prin intermediul website-lui si a Call center-ului. Sustinuta de o echipa de management cu background in activitatea de turism (atat turism traditional, cat si online), agentia Splendid Voiaj este un mediu tanar, dinamic si flexibil, in care inovatia, ideile, comunicarea si lucrul in echipa reprezinta fundamentul activitatii desfasurate. Orientarea catre client si serviciile ireprosabile nu sunt un cliseu, ci ideea prioritara care ne ghideaza in toata activitatea noastra.

Descrierea postului

- gestioneaza finantele (realizeaza efectiv transferurile bancare,gestioneaza cash flow-ul si sumarul tranferurilor finantelor organizatiei in conturile acesteia)- introduce facturile, gestioneaza regularizarile in tranzactiile financiare, introduce platile efectuate in baza informatiilor survenite din documentele bancare- experienta anterioara intr-o agentie de turism si cunostinta despre activitatile desfasurate in back-office reprezinta un avantaj- cunostinte cel putin de contabilitate primara- experienta la nivel de utilizator a suitei Microsoft Office (Outlook, Excel, Word) si usurinta in utilizarea computerului; familiarizat(a) cu website-urile de turism si vanzarile online- cunostinte despre hoteluri si modul in care se contracteaza camerele reprezinta un avantaj- aptitudini de lucru in echipa, comunicare si relationare- responsabilitate, maturitate, entuziasm si preferabil pasionati de industria de calatorii- cunoasterea obligatorie a limbii Engleze, alte limbi straine prezinta avantaj.- aptitudini de comunicare excelente, claritate in exprimare si capacitatea de a transmite informatia clar, concis si corect;- capacitatea de adaptare la situatii noi care necesita termene limita,atentie la detalii

Cerinte

Oferta (bonusuri, beneficii):

Alte oferte de la aceasta companie: Splendid Voiaj
Titlu job Companie Oras Adaugat
Splendid Voiaj Navodari, Constanta 11 Aug 2010