RAIFFEISEN LEASING - Director Vanzari si Dezvoltare produse

Titul ofertei
Nivelul carierei
Management superior
Denumirea firmei
Raiffeisen Bank S.A.
Domeniu
Finante/Contabilitate
Tara
Romania
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Vin 07, Mai 2010

aplica la acest job

Descrierea firmei

Raiffeisen Bank este o banca universala de top pe piata romaneasca, oferind o gama completa de produse si servicii de calitate superioara persoanelor fizice, IMM-urilor si corporatiilor mari, prin multiple canale de distributie: unitati bancare (peste 550 in toata tara), retele de ATM si EPOS, phone-banking (Raiffeisen Direct), mobile banking (myBanking) si internet banking (Raiffeisen Online)

Descrierea postului

Coordoneaza si monitorizeaza activitatea de vanzari prin intermediul retelei proprii de vanzari (RLRO), retelei de vanzari directe DSA, retelei de unitati si consilierilor RBRO, retelei de vendori/brokeri, departamentelor de produs din cadrul RLRO (Vehicule, Echipamente, Real Estate).Coordoneaza si monitorizeaza activitatea de dezvoltare produse de leasing financiarGestioneaza eficient si calitativ interactiunea cu bancaResponsabil pentru indeplinirea obiectivelor de vanzari Responsabil de mentinerea costurilor de operare in limitele bugetelor aprobateParticipa si asigura implementarea proiectelor de optimizare a fluxurilor si crestere a performantei in vanzari la nivel de Grup

Cerinte

· Studii universitare absolvite (diploma de licenta);· Minim 5 ani experienta in domeniul bancar si 2 ani experienta manageriala;· Cunoasterea pietei locale· Cunostinte solide despre produsele si serviciile bancare;· Intelegerea profunda a business-ului· Abilitati de negociere· Agilitate organizationala· Capacitate de gestionare a activitatii si evaluare a performantei· Abilitati de setare a prioritatilor· Abilitati de construire a echipelor eficiente· Disponibilitate pentru deplasari· Limba engleza – avansat

Oferta (bonusuri, beneficii):

Alte oferte de la aceasta companie: Raiffeisen Bank S.A.
Titlu job Companie Oras Adaugat
Raiffeisen Bank S.A. Slatina, Ramnicu Valcea, Pitesti, Craiova 15 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. Drobeta Turnu-Severin, Targoviste, Ploiesti, Pitesti, Craiova 14 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. Tirgu Mures, Sibiu, Sfantu Gheorghe, Brasov, Baia Mare 14 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. BUCURESTI 14 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. Brasov 11 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. BUCURESTI 09 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. Timisoara 08 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. Sighetul Marmatiei 07 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. Piatra Neamt, Iasi, Constanta, Buzau, Bacau 02 Mar 2011
Raiffeisen Bank S.A. Miercurea Ciuc 23 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. Stei, Salonta, Marghita, Beius, Oradea 21 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. Timisoara, Craiova, Constanta 18 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. Drobeta Turnu-Severin 16 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. Baia Mare 16 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. Drobeta Turnu-Severin, Targoviste, Ploiesti, Pitesti, Craiova 10 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. BUCURESTI 10 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. Oradea 09 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. Urziceni 04 Feb 2011
Raiffeisen Bank S.A. BUCURESTI 31 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. BUCURESTI 27 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. Piatra Neamt, Constanta, Calarasi, Buzau, Bacau 25 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. Suceava, Galati, Focsani, Constanta, Calarasi 24 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. BUCURESTI 21 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. BUCURESTI 12 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. Tirgu Mures, Sibiu, Sfantu Gheorghe, Brasov, Baia Mare 12 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. Petrosani, Timisoara, Oradea, Deva, Arad 12 Ian 2011
Raiffeisen Bank S.A. Targu-Carbunesti, Drobeta Turnu-Severin 06 Ian 2011