SENIOR SME LENDING OFFICER

Titul ofertei
Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
Piraeus Bank Romania S.A.
Domeniu
Banci
Tara
Romania
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Joi 28, Ianuarie 2010

aplica la acest job

Descrierea firmei

Piraeus Bank Romania enters Romanian banking market in June 2000, following the acquisition of 99.98% shares of Banca de Credit Pater by Piraeus Bank Group - the third largest private financial group in Greece.Piraeus Bank Romania invested heavily in infrastructure, implementing a modern IT banking system, setting up branches and developing products. Piraeus Bank Romania branch network expanded from 2 in the year 2000 to 186 today. Currently the bank displays a full range of products in retail and corporate businesses.

Descrierea postului

- Studiaza si aproba propunerile de credit venite din unitatile bancare teritoriale in limita competentelor de aprobare ;- Sustine propunerile de credit receptionate din partea unitatilor bancare in fata persoanelor cu nivel superior de competenta ;- Raspunde de implicarea in procesul de actualizare si revizuire a normelor si procedurilor aferente segmentului IMM ;- Raspunde de promptitudinea si calitatea colaborarii cu departamentul audit;- Urmareste evolutia creditelor IMM neperformante si propune solutii pentru reesalonarea/ restructurarea acestora in vederea obtinerii unei rate ridicate de recuperare a debitelor restante.

Cerinte

- Minim studii superioare in domeniul Economic;- Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara (cu competenta de aprobare) in sistemul bancar;- Experienta de minim 2 ani in creditarea persoanelor juridice (preferabil IMM-urilor);- Cunostinte avansate in domeniul economic-financiar;- Cunoasterea limbii engleze la nivel satisfacator, inclusiv limbajul de specialitate;- Cunoasterea unui editor de texte (ex. Word.) si a programelor de gestionare a bazelor de date electronice precum si operarea in Outlook Express , navigarea pe Internet / Intranet;- Gandire analitica, persoana organizata si dinamica;- Abilitati foarte bune de comunicare si lucru in echipa, abilitati foarte bune de negociere;- Atitudine pro-business, dar in acelasi timp viziune de risc de creditare.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Alte oferte de la aceasta companie: Piraeus Bank Romania S.A.
Titlu job Companie Oras Adaugat
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 27 Ian 2011
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 21 Ian 2011
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 29 Noi 2010
Piraeus Bank Romania S.A. Pitesti, BUCURESTI 24 Noi 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 12 Noi 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 18 Oct 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 01 Oct 2010
Piraeus Bank Romania S.A. Brasov 06 Sep 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 27 Aug 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 20 Aug 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 17 Aug 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 12 Iul 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 07 Iul 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 25 Iun 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 04 Iun 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 28 Mai 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 27 Mai 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 25 Mai 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 27 Apr 2010
Piraeus Bank Romania S.A. BUCURESTI 22 Apr 2010