Specialist Asigurari persoane&pensii private

Titul ofertei
Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Marsh Broker de Asigurare Reasigurare
Domeniu
Asigurari
Tara
Romania
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mie 09, Decembrie 2009

aplica la acest job

Descrierea firmei

Marsh, lider mondial in consultanta strategica de risc si brokeraj in asigurari, are 24.000 de angajati si ofera servicii competitive clientilor sai din peste 100 de tari. Marsh face parte din grupul Marsh & McLennan Companies (MMC), un concern multinational ce ofera servicii profesionale, care are peste 54.000 de angajati si venituri anuale ce depasesc 11 miliarde USD. MMC este de asemenea compania mama pentru Guy Carpenter, companie specializata in risc si reasigurare, Kroll, companie specializata in consultanta de risc, Mercer, companie specializata in resurse umane si servicii financiare conexe, si Oliver Wyman, consultanta in management. Grupul MMC este listat la bursa din New York, Chicago si Londra. Site-ul MMC este www.mmc.com. Site-ul Marsh este www.marsh.com / www.marsh.ro

Descrierea postului

1. Administrarea portofoliului de asigurari “employee benefits” (asigurari de viata, de accidente, de sanatate, de calatorie in strainatate) si pensii private pentru clientii alocati2. Prospectarea pietei, atragerea de noi clienti si extinderea portofoliului pentru clientii existenti3. Consultanta de resurse umane privind „employee benefits”

Cerinte

Studii superioare; orice alt curs/training cu relevanta pentru domeniul asigurarilor “employee benefits”;Minim 2 ani in domeniul asigurarilor de tip “employee benefits";Dinamic, flexibil, rezistent la stress, eficientAbilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului, capabil sa lucreze in echipa.Cunostinte IT (MsOffice)Engleza – nivel avansatPermis de conducere - B

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu&beneficiiUn mediu de lucru dinamic si profesionist Posibilitatea construirii unei cariere intr-o companie multinationalaCursuri de formare profesionala

Vezi toate ofertele acestei companii