Consultant asigurari

Titul ofertei
Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures
Domeniu
Banci
Tara
Romania
Oras(e)
Reghin, Sighisoara, Targu Mures
Data introducerii
Mar 29, Septembrie 2009

aplica la acest job

Descrierea firmei

Generali Asigurari face parte din Generali Group, unul dintre cele mai vechi grupuri financiare din lume. Fondata la Trieste, in 1831, compania mama Assicurazioni Generali s-a extins apoi in interiorul Imperiului Austro-Ungar si in principalele tari europene. Astazi GENERALI GROUP este un complex format din 500 de companii pe 5 continente.La sfarsitul anului 2003, volumul de prime brute subscrise a fost de 49,6 miliarde EUR.

Descrierea postului

(postul este disponibil si part time)-Consultanta in asigurari;-Intermedierea contractelor de asigurare intresocietate si clienti.-Daca se doreste, posibilitate de crestere rapida pe parte de coordonare agenti

Cerinte

-Sociabiliate, aptitudini bune in comunicare verbalasi non verbala;-Abilitati de negociere;-Dorinta de perfectionare profesionala;-Prestanta si seriozitate;

Oferta (bonusuri, beneficii):

-Finantare pentru dezvoltare plus comision functie derealizari;-Premii pentru realizari exceptionale;-Pregatire profesionala la standarde internationale,suportata de firma;-Posibilitati de avansare.

Alte oferte de la aceasta companie: Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures
Titlu job Companie Oras Adaugat
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Tarnaveni, Ludus, Reghin, Sighisoara, Tirgu Mures 18 Noi 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Tarnaveni, Ludus, Reghin, Sighisoara, Tirgu Mures 17 Oct 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Tarnaveni, Ludus, Reghin, Sighisoara, Tirgu Mures 16 Sep 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Tarnaveni, Ludus, Reghin, Sighisoara, Tirgu Mures 12 Aug 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Tarnaveni, Ludus, Reghin, Sighisoara, Tirgu Mures 23 Iun 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Reghin, Sighisoara, Tirgu Mures 23 Mai 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Reghin, Sighisoara, Tirgu Mures 29 Mar 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Reghin, Sighisoara, Targu Mures 08 Ian 2010
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Reghin, Sighisoara, Targu Mures 01 Dec 2009
Generali Asigurari SA - Agentia Targu Mures Reghin, Sighisoara, Targu Mures 30 Oct 2009