Insurance Coordinator

Titul ofertei
Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
GE Money
Domeniu
Asigurari
Tara
Romania
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Vin 23, Octombrie 2009

aplica la acest job

Descrierea firmei

GE MoneyImagineaza-ti oportunitatile …Imagineaza-ti ca faci parte din una dintre cele mai mari si mai respectate organizatii, o companie care beneficiaza de serviciile a mai mult de 300.000 de angajati in peste 100 de tari. GE se bucura de tehnologii diversificate: o companie de servicii media si financiare dedicata crearii de produse ce fac viata mai usoara – de la motoare pentru aeronave si generatoare de energie pana la servicii financiare, imagistica medicala, programe de televiziune si produse din plastic. GE Money este un furnizor dinamic la nivel global de servicii bancare si financiare puse la dispozitia a peste 118 milioane de clienti, retaileri si dealeri auto in mai mult de 50 de tari. GE Money EMEA (Europa, Estul mijlociu si Africa) include investitii in peste 23 de tari in toate aceste regiuni, cu un total de mai mult de 23.000 angajati. GE Money Romania, cuprinzand Domenia Credit, Estima Finance and Motoractive, ofera o gama larga de produse financiare, incluzand credite ipotecare, credite imobiliare, finantare tranzactiilor, finantarea achizitiilor auto, credite pentru consum si carti de credit.

Descrierea postului

-Dezvolta/implementeaza/monitorizeaza parteneriatele cu companiile de asigurari si brokerii-Implementeaza/monitorizeaza produsele de asigurare obligatorii activitatii de leasing: Casco si Raspundere Civila atat din punct de vedere al pricingului, caracteristicile produsului, serviciile oferite -Pregateste/monitorizeaza rapoartele aferente activitatii de asigurari-Identifica produse de asigurari potrivite activitatii de leasing-Se asigura ca produsele de asigurare respecta criteriilor de risc ale companiei-Monitorizeaza cadru legal -Dezvolta si implementeaza proceduri de lucru inter/extradepartamentale-Stabileste si monitorizeaza venitul aferent activitatii de asigurari-Coopereaza cu Insurance Leader pentru dezvoltare/implementare de proiecte aferente activitatii de asigurari-Recruteaza personalul necesar desfasurarii activitatii de asigurari in conditii optime -Se asigura ca infrastructura/sistemul IT existent permite desfasurarea activitatii de asigurari

Cerinte

-Diploma universitara -Experienta intr-o companie de asigurari sau brokeraj cu accent pe partea de asigurari auto-Simtul responsabilitatii-Orientare catre clienti-Orientare catre rezultate-Cunostiinte specifice domeniului de activitate (asigurari si leasing)-Negociere-Atentie la detalii-Flexibilitate-Gandire analitica-Initiativa-Comunicare-Limba engleza – nivel bun-Operare PC- Word Excel– nivel mediu

Oferta (bonusuri, beneficii):

Alte oferte de la aceasta companie: GE Money
Titlu job Companie Oras Adaugat
GE Money BUCURESTI 02 Dec 2010
GE Money BUCURESTI 29 Oct 2010
GE Money Braila 10 Aug 2010
GE Money BUCURESTI 09 Iul 2010
GE Money BUCURESTI 22 Iun 2010
GE Money Cluj Napoca 11 Iun 2010
GE Money BUCURESTI 07 Iun 2010
GE Money BUCURESTI 21 Mai 2010
GE Money BUCURESTI 12 Mai 2010
GE Money BUCURESTI 04 Mai 2010
GE Money BUCURESTI 16 Mar 2010
GE Money BUCURESTI 02 Mar 2010
GE Money BUCURESTI 19 Feb 2010
GE Money BUCURESTI 09 Feb 2010
GE Money BUCURESTI 04 Feb 2010
GE Money BUCURESTI 26 Ian 2010
GE Money BUCURESTI 19 Ian 2010
GE Money Iasi 14 Ian 2010
GE Money Ploiesti, Pitesti, Iasi, Constanta, BUCURESTI 14 Ian 2010
GE Money BUCURESTI 13 Ian 2010
GE Money BUCURESTI 29 Dec 2009
GE Money BUCURESTI 20 Dec 2009
GE Money BUCURESTI 09 Dec 2009
GE Money Toate orasele 09 Dec 2009
GE Money Bacau 09 Noi 2009
GE Money Timisoara, Oradea 05 Noi 2009
GE Money BUCURESTI 05 Noi 2009
GE Money Toate orasele 02 Noi 2009
GE Money Sibiu, Alba Iulia 20 Oct 2009