CONSILIERI de ASIGURARI (cod CA)

Titul ofertei
Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
BCR Asigurari de Viata
Domeniu
Asigurari
Tara
Romania
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Vin 05, Feb 2010

aplica la acest job

Descrierea firmei

Beneficiind de puterea financiara, integritatea, profesionalismul si cultura organizationala a Grupului BCR si de un capital social de 21.932.800 lei, BCR Asigurari de Viata se impune prin servicii superioare calitativ, caracterizate printr-un inalt grad de profesionalism.Apeland la experienta bancara a actionarului majoritar, BCR Asigurari de Viata este in masura sa ofere cele mai valoroase produse si servicii bancassurance la cele mai competitive tarife.Misiunea BCR Asigurari Viata este de a oferi solutii eficiente de protectie si economisire, sprijinindu-si clientii in rezolvarea prioritatilor majore: protectia familiei; securitatea financiara si pastrarea standardelor de viata; continuarea si securitatea intereselor de afaceri.Produsele de asigurare, canalele de distributie, impreuna cu forta de vanzare constituie baza unor servicii de incredere care, combinate cu o strategie de marketing si vanzari bine fundamentata, dau forta Companiei.

Descrierea postului

Cerinte

* Experienta, minim 6 luni in vanzarea asigurarilor de viata; * Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte; * Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil; * Atitudine proactiva si orientare catre client; * Capacitate de a asimila cunostinte.

Oferta (bonusuri, beneficii):

* Cursuri de specialitate oferite de traineri LIMRA; * Venituri nelimitate, comisioane si bonusuri; * Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul celui mai mare grup financiar din Romania; * Posibilitatea de a promova in cariera.Termen limita: 06 03 2010 Trimiteti scrisoare de intentie si CV la fax: 021-745 19 45 sau pe e-mail: bucuresti4@bcrasigviata.ro. Numai candidatii selectionati vor fi contactati pentru interviu.

Alte oferte de la aceasta companie: BCR Asigurari de Viata
Titlu job Companie Oras Adaugat
BCR Asigurari de Viata Oradea 16 Mar 2011
BCR ASIGURARI DE VIATA Tulcea, Galati, Focsani, Buzau, Braila 13 Mar 2011
BCR Asigurari de Viata Giurgiu, BUCURESTI 13 Ian 2011
BCR Asigurari de Viata Pitesti 06 Ian 2011
BCR ASIGURARI DE VIATA Galati 22 Iul 2010
BCR ASIGURARI DE VIATA Galati 30 Iun 2010
BCR ASIGURARI DE VIATA Galati 06 Apr 2010
BCR ASIGURARI DE VIATA Tecuci, Galati 06 Apr 2010
BCR ASIGURARI DE VIATA Galati 06 Mar 2010
BCR Asigurari de Viata BUCURESTI 04 Feb 2010
BCR Asigurari de Viata BUCURESTI 26 Mar 2009