CASH MANAGER

Titul ofertei
Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Affichage Romania
Domeniu
Finante/Contabilitate
Tara
Romania
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 22, Iunie 2010

aplica la acest job

Descrierea firmei

Publicitate Outdoor

Descrierea postului

Responsabilitati:- Gestiunea tranzactiilor bancare (operare plati online - lei si valuta); - Mentinerea relatiei cu banca: pregatire documentatie necesara operarii tranzactiilor derulate prin banca (dispozitii retragere/depunere numerar; dipozitii plati externe), constituire depozite bancare, negociere curs schimb oferit de banca pentru alimentarea conturilor in valuta;- Implicarea la nivel de planificare, organizare si control asupra cash flow-ului societatii:*situatia soldurilor bancare (zilnic) si comunicarea acesteia catre management;*situatia "cash in" (zilnic) si comunicare catre departament vanzari;*planificarea platilor de operat la nivel de perioade, functie de date scadente sau de propunerile de plati comunicate de departamente;*atentionarea depasirilor in cazul in care volumul platilor/incasarilor este peste/sub nivelul forecastat;*urmarirea transferului de numerar catre anumite societati din grup la intervalele agretate in baza situatiilor intocmite local de acestea;*reconciliere periodica.

Cerinte

- Absolvent studii superioare – profil economic- Cunoasterea unui program de banca de plati online;- Cunosterea pachetului MS Office (Excel, Word);- Limba engleza - nivel mediu;- Persoana organizata si responsabila;- Abilitati de comunicare si relationare.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial atractiv (include asigurare medicala privata);- Acces la cursuri de perfectionare/training-uri;- Mediu de lucru placut.

Vezi toate ofertele acestei companii